Kiedy mamy do czynienia z błędem medycznym? Często ogarniają nas wątpliwości i zadajemy sobie pytanie, czy brak postępu w leczeniu, albo dalsze pogorszenie stanu zdrowia – mimo zastosowanej kuracji – nie są rezultatem błędu popełnionego przez lekarza. Zdarza się, że podejrzewamy lekarza o niechęć do przedstawienia całej prawdy, ale nie mamy możliwości konsultacji z „obiektywnym” źródłem. W moich kontaktach z poszkodowanymi pacjentami niejednokrotnie słyszę pytanie: „Czy mój przypadek kwalifikuje się do uzyskania odszkodowania?”.
Niepowodzenie w terapii nie zawsze stanowi następstwo błędu popełnionego przez personel medyczny. Medycyna nie posiada jedynie słusznych odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące trapiących nas chorób. Bez wątpienia jednak, my pacjenci, mamy prawo do leczenia zgodnego z bieżącą wiedzą medyczną i standardami oczekiwanymi w XXI wieku. Dlatego też analizując sprawę poszkodowanych pacjentów, sprawdzam, czy wybrane postępowanie terapeutyczne zgodne było z aktualną wiedzą medyczną.
Jeżeli masz wątpliwości, czy w Twoim przypadku wystąpił błąd medyczny, skontaktuj się z nami. Nie czekaj. Analiza sprawy w naszej Kancelarii jest bezpłatna.
Tomasz Bilski
W Kancelarii Capital Lex S.A. jest odpowiedzialny za underwriting medyczny.